TOY İstanbul, ilk sezonunu TOY Festival ile kapatıyor

Kasım 2016’da kapılarını açan İstanbul’un en yeni sahnelerinden TOY İSTANBUL, sezona, 5 – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek TOY Festival ile veda ediyor. TOY Festival, ilk sezonu boyunca TOY İstanbul sahnesinde yer alan oyunlar ile yeni sezonda sahnelenecek yepyeni oyunların da yer aldığı bir programla izleyicilerle buluşuyor.

Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın rol aldığı TOY Prodüksiyonu “Kaplan Sarılması”, festivalin açılışını yaptıktan sonra festival boyunca Cuma akşamları sahnede olacak. “Kaplan Sarılması,” izleyiciye teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımızı ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikâyesi üzerinden sorgulatıyor.

Toy Festival, Yeşim Ceren Bozoğlu’nun yönettiği “Diva Ve Kırık Bebekler”in prömiyerine de ev sahipliği yapacak. Zaman yolculuğu içindeki bir kadının gerçek aşkı bulma hikâyesini konu alan “Diva ve Kırık Bebekler,” Pınar Ataer koreografisi ve performansıyla sahnede olacak.

Öykü Gürman ve Füruzan Asena Ongan’ın rol aldığı, çağımızda hızla tükenen duyguları, plastikleşen ilişkileri, evlilikleri ve sahtelikleri anlatan “Plastik Aşklar” ile hiçbir şeye inanmayan ve her şeyle dalga geçen, zamanın ötesinden iki kadının anlatımıyla farklı oyunculuk stillerini harmanlayan “Şatonun Altında” ise TOY İstanbul sahnesinde ilk kez yer alacaklar.

Festivalde sezon boyunca TOY İstanbul sahnesinde izlediğimiz İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı’nın rol aldığı Tiyatro Yan Etki prodüksiyonu “Çıkmaz Sokak Çocukları”; Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun, çağımızın korkusu “Zenofobi”yi sorgulayan oyunu “Yuva”; Aslı Yılmaz, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin sahne aldığı “Tesir”; Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği, bir aileden üç kuşak kadının hikâyesi “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”; yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı “BLU”; Mert Öner’in yönettiği ve Sedef Ecer’in fantastik öğelerle bezeyerek yazdığı “Kenardakiler”, erkek egemen toplumsal yapıya itiraz ederek yapının yarattığı mağduriyeti sahneye taşıyan Melike Güner, Faruk Barman ve Reyhan Kırıoğlu’nun rol aldığı “Medet” ve Neil LaBute’nin attığımız adımların sorumluluğunu alıp almamak, sonuçlarıyla yüzleşip yüzleşmemek üzerine yazdığı üç kısa oyundan oluşan “Soğuyunca Acımaya Başlar” bir kez daha sahnede olacak.

TOY Festival, minik izleyicileri de Çizgi Kukla Tiyatrosu prodüksiyonu iki oyunla buluşturacak: La Fontaine’in klasik hikâyesi ile başlayıp farklı bir hal alan “Kahraman Ağustos Böceği” ve akvaryum dünyasından sıkılan Renkli isimli balığın maceralarını anlatan “Renkli Balık Yeni Dünyalar Kâşifi”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.