Baksı 5. Öğrenci Sanat Şenliği başlıyor

Baksı Müzesinin her yıl düzenlediği Öğrenci Sanat Şenliği, bu yıl “Nehir ve Çocuk” teması ile 5. kez 11 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından bölgedeki yetenekli çocukları saptayarak yaratıcı potansiyellerinin sanat ve tasarım dünyasına kazandırılması amacıyla düzenlenen “Bayburt Baksı Müzesi 5. Öğrenci Sanat Şenliği” bu yıl ilk olarak Bayburt dışında İspir ve Pazaryolu’ndan öğrencilerin de katılımları ile gerçekleşecek.

Çevre bölgelerdeki tüm öğrencilere açık olan şenlik kapsamında, öncelikle çocuklardan resim dosyalarını paylaşmaları istendi. 26 Nisan’da yapılan jüri toplantısında yapılan değerlendirme sonucunda 35 çocuk 3 gün Baksı Müzesi’nde atölye çalışmalarına katılma şansı yakaladı. Çocuk eğitim uzmanı Elvan Ekren ile çalışan öğrenciler şenlik boyunca atölyede ortak çalışma gerçekleştirecek.

Şenliğin kapanış ve burs töreni ise 14 Mayıs Pazar günü Baksı Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Günün sonunda öğrencilerin 3 gün boyunca atölye çalışmalarında hazırladıkları eserlerden oluşan sergi gezilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.