TRUE-TREU ekibi Venice Design 2017’de

Bu yıl 13 Mayıs – 26 Kasım 2017 tarihleri arasında, Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi paralelinde düzenlenen Venice Design, Türkiye’den davetli tasarımcıların yer aldığı “Synesthesia: Beklenmedik Duyumlar ve Göç Hikayeleri” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Geçen yılki Mimarlık Bienali’nde GAA Foundation tarafından ilki düzenlenen Venice Design 2017 etkinliğinde, dünyanın her yerinden ünlü tasarımcıların yanı sıra Ali Bakova, Argun Dağçınar, Aykut Erol, Can Yalman, Demirden Design, İzlem Akman, Neslihan Işık, Refik Anadol, Serhan Gürkan, Uğur Becer ve Yiğit Yazıcı gibi uluslararası başarılarıyla bilinen tasarımcıların yer aldığı TRUE-TREU ekibi de kavramsal bir sergiyle yer alıyor.

“Synesthesia: Beklenmedik Duyumlar ve Göç Hikayeleri” başlığı altında “yer değiştirme, kök salma, köksüzlük, teknolojik ve kültürel ağlar içinde hareket, tohum, ötekiyle yüzleşme” gibi göç olgusunun farklı boyutlarını sorgulayan ürün yerleştirmelerinde tasarımcılar, izleyiciyi öteki ile tanışmanın ve anlaşmanın yeni deneyim alanlarını keşfetmeye çağırıyor. Benan Kapucu küratörlüğünde, kolektif bir çalışmayla yürütülen sergi, eski bir Venedik yapısı olan Palazzo Michel‘de 6 ay boyunca, bienal izleyicilerine açık olacak.

Bienal sonrasında serginin İstanbul’a da taşınması; sosyal sorumluluk adına sergi sonrasında ürünlerin, bu yol hikayesini paylaşmak isteyen tasarım meraklılarına sunulduğu bir müzayede gerçekleştirilmesi de planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.