19. Siemens Opera Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı

Operaya gönül veren genç sanatçılara dünya sahnelerinin kapılarını aralayan 19. Siemens Opera Yarışması’nın kazananları 25 Mayıs Perşembe akşamı The Seed’te gerçekleşen gala gecesi ve ödül töreni ile açıklandı. Yarışmada birinciliğe Mehmet Ali Tutar layık görülürken ikincilik ödülü ayrı ayrı Selin Uzun ve Ceren Aydın Akkoç’a verildi. Bu seneki yarışmada üçüncülük ödülü verilmedi. 

Türkiye’nin opera alanındaki ilk ulusal yarışması olan Siemens Opera Yarışması’nda dereceye girenler, dünya sahnelerinde yer alma fırsatının yanı sıra çeşitli ödüllerin de sahibi oluyor. Yarışmanın birincisi Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 4 aylık Almanca eğitim bursu kazandı. Yarışmanın ikincilerine ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 2 aylık Almanca eğitim bursunun sahibi oldu.

Prof. Yekta Kara’nın başkanlığındaki 19. Siemens Opera Yarışması jürisinde Siemens Sanat Programı Sanat Yönetmeni Prof. Dr. Stephan Frucht, Karlsruhe Operası Genel Müdürü Peter Spuhler, Karlsruhe Müzik Akademisi Profesörü Hanno Müller-Brachmann ve Giessen Operası Direktörü Cathérine Miville yer aldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.