Risk Altındaki Sanatçılara Çağrı

Yeni bir kurum olan RİSK ALTINDAKİ SANATÇILAR (AR), ilk genel çağrısını yayınladı. AR; ifade özgürlükleri baskı altında olan, zulüm görme riski olan ya da temel özgürlükleri siyasal tehdit altında bulunan sanat uygulayıcılarını başvuruya çağırıyor. Başvurular 15 Haziran 2017 tarihine dek yapılabiliyor.

RİSK ALTINDAKİ SANATÇILAR / ARTISTS at RISK (AR), insan haklarının sanatla kesiştiği bir kurum olarak karşımıza çıkıyor. AR, zulüm görmüş görsel sanat uygulayıcılarının yerlerini belirlemek, kendi ülkelerinden güvenli bir şekilde geçmelerini kolaylaştırmak, “AR-Güvenli Liman Misafirlik Programları”’nda (AR-Safe Haven Residencies) ağırlamak ve ilgili projelerin küratörlüğünü yapmak amacını güdüyor.

AR-Misafirlikleri, sanatçıları kendi ülkelerinden uzaklaşarak bir “nefes” almalarını, ya da profesyonel yaşantılarını yeniden yönlendirmek üzere bu programı “basamak” olarak kullanmalarını sağlıyor.

Kısa veya uzun süreli misafirlik programı sağlanacak olan AR konukları, eş-direktörler tarafından Danışma Kurulu’nun yardımıyla seçilecek.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.