Total Theatre Ödülleri’nden çağrı

British Council, Türkiye’deki tiyatro profesyonellerini Ağustos’ta Edinburgh Fringe Festivali süresince gerçekleşecek ve Birleşik Krallık’ın en tanınmış ödüllerinden biri olan Total Theatre Ödülleri ekiplerine katılmaya davet ediyor.

British Council bu yıl Gürcistan, Kazakistan, Türkiye ve Ukrayna’dan 6 tiyatro profesyoneline TTA değerlendirme ve karar jüri ekiplerine katılma fırsatı sunuyor. Yolculuk, kalacak yer, günlük harcırah ve vize ücretleri dâhil tüm harcamaları British Council üstleniyor.

Ödül, dünyanın en geniş çaplı sanat festivali Edinburgh Fringe Festivali boyunca çağdaş performans sanatının ulusal ve uluslararası örneklerini kutluyor ve destekliyor. TTA; ortaklaşa yaratım tiyatrosu, canlı sanatlar, görsel performans, pandomim, kukla, fiziksel tiyatro, deneysel tiyatro, dans, sirk, bütünsel, açık hava veya mekâna özel performansın klasikleşmiş kalıp ve tanımlarının dışına çıkan, yenilikçi performansları arıyor.

Total Theatre Awards Birleşik Krallık’tan ve dünyanın her yerinden sanatçılar, eleştirmenler, yapımcılar, sunucular, akademisyenler, tiyatro çalışanları ve performans sanatçılarından oluşan iki panel tarafından değerlendiriliyor ve seçiliyor. Bu sürece dahil olmak, eşsiz bir mesleki gelişim olanağı sunmanın yanısıra, kişiye uluslararası profesyonel ağını genişleştme fırsatı da sunuyor.

Total Theatre Awards, değerlendirme ve karar jürilerini Edinburgh’da ağırlayacak, rehberlik ve destek hizmetinde bulunacak, sürecin başlarında kendilerine yardımcı olmak üzere her katılımcıya bir mentor atayacak, tüm performanslar için biletleri ayıracak ve Britanyalı sanatçı ve kurumlarla buluşmalar ayarlayarak katılımcıların Birleşik Krallık çağdaş performans sanatını daha yakından tanımasını sağlayacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.