L. Bekata Özdikmen, Yeni Barış Logosu yarışmasını kazandı

Schirn Kunsthalle Frankfurt’un düzenlediği, barış temalı uluslararası logo yarışmasının galibi tasarımcı L. Bekata Özdikmen ve Paul Müller oldu.

Schirn Kunsthalle Frankfurt Galerisi, düzenlemekte olduğu barış temalı sergiye paralel olarak uluslararası katılıma açık bir logo tasarım yarışması düzenledi. Barışın dinamiklerinin günümüzde oldukça değişmesi ve barışın sürdürülebilirliği konularından esinle barış ile ilgili yeni bir logo fikrini odağına alan yarışmaya tüm dünyadan 600 eser katıldı.

Marina Abramović, (Sanatçı) Bri+a Thie (Sanatçı) Konstanin Grcic (Tasarımcı), Eike König (Tasarımcı), Tilmann Röder’den (Max Planck, Uluslararası Barış Vakfı Müdürü) oluşan seçici kurul, yarışmanın sonucunda, 600 eser arasından iki çalışmayı ödüle layık gördü. Türk tasarımcı L. Bekata Özdikmen ile Alman tasarımcı Paul Müller tasarladıkları logoları; yalınlık, evrensellik ve kolay üretilebilirlik kriterleri doğrultusunda birinci seçildiler.

L. Bekata Özdikmen ve Paul Müller’in birbirinden bağımsız olarak yaptığı aynı mavi daire tasarımı berrak, temiz, bütüncül ve kollektif bir dünyayı temsil ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.