İKSV’de Almanya ve Türkiye’de Kültürel Eğitim Çalışma Toplantısı

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Almanya ve Türkiye arasındaki gençlik değişim programlarında “kültürel eğitim” alanının gelişimini desteklemek üzere, 10-11 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul’da bir çalışma toplantısı düzenliyor.

Toplantı, Almanya’dan Federal Kültürel Çocuk ve Gençlik Eğitimi Birliği (BKJ) ve Federal Almanya Drama ve Tiyatro Üst Birliği (BAG) ile Türkiye’den İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve kültür alanında çalışan uzmanlar arasındaki iletişimi ve bilgi alışverişini güçlendirmesi amaçlanan bu toplantının, özellikle Almanya – Türkiye ilişkileri bağlamında önyargıların yıkılmasına, yeni perspektiflerin kazanılmasına, toplumsal süreçlerin ve gençler için önemli olan konuların bir bütün halinde gözlenmesine katkıda bulunması bekleniyor.

Bu projede işbirliği yapan kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek seçim süreci sonrasında Almanya ve Türkiye’den 12’şer uzmanın katılacağı program kapsamında iki gün boyunca her iki ülkenin kültürel eğitim konusundaki yaklaşımları incelenecek, deneyim ve yöntem paylaşımı için fırsatlar yaratılacak.

Başvuru şartları ve tarihleri:
Kültürel eğitim alanında faaliyet gösteren veya gençlerle çalışan bir kuruluşu temsil ediyorsanız, toplantıya katılmak için en geç 20 Ağustos 2017 tarihine kadar aşağıdaki bağlantı üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru süreci sona erdiğinde e-posta aracılığı ile bilgilendirme yapılacaktır. Kayıt için tıklayın.

10-11 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek çalışma toplantısına katılım ücretsizdir. Program süresince kişisel nitelikteki harcamalar hariç olmak üzere İstanbul’da konaklama (9 – 12 Ekim, tam pansiyon) ve etkinlik alanına ulaşım toplantıyı düzenleyenler tarafından karşılanacaktır. Etkinlik Almanca ve Türkçe dillerinde gerçekleştirilecek ve simültane tercüme yapılacaktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.