ÇEKÜL Akademi’de 3 yeni eğitim

ÇEKÜL Akademi, Kültürel ve Kentsel Koruma Eğitimleri 2017, Güz Dönemi programı kapsamında 27 Eylül – 22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 3 yeni eğitim içeriği ile öğrencilerini bekliyor.

Bu eğitimlerden ilki kentlerin kültürel belleklerini oluşturulan merkezlerin günümüzün değişen dinamiklerine uygun hale getirilmesi için yöntem ve teknolojilerin katılımcılara aktarılmasının amaçlandığı, 3 gün sürecek olan “Kent Bellekleri: Kent Arşivi Oluşturma, Dijitalleştirme ve Belgeleme”.

İkinci yeni eğitim içeriği olan “Koruma Alanları İçin Kentsel Tasarım Rehberleri” ise koruma alanlarının kullanım ve tasarım ilkelerini hazırlayarak, süreç odaklı bir koruma yaklaşımı getirmeyi amaçlayan bir kaynak planlamayı amaçlıyor.

“Kent Müzeleri; Müze Yönetimi ve Sürdürülebilirlik” eğitimi de kentte yaşayanların kentlilik bilinci kazanmalarını, yaşadıkları kenti sahiplenmelerini sağlayan, kenti, tarihi perspektif içinde tüm farklılıklarıyla algılanır kılabilen kent müzelerinin, çağdaş bir anlayış, metodoloji ve teknoloji doğrultusunda kültürel ve ekonomik açıdan sürdürülebilirliğini sağlama amacı taşıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.