Sakıp Sabancı Müzesi’nden gösteri sanatlarına özel etkinlik

Sakıp Sabancı Müzesi, 9 – 13 Ağustos 2017 tarihleri arasında Sabancı Vakfı’nın desteğiyle “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” başlıklı kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçilerine çok yönlü bir kültür yaşamı sunma amaçlı çalışmalar yürüten Müze, etkinlik kapsamında tiyatro, performans ve çağdaş dansın nitelikli örneklerini Boğaz manzarasıyla buluşturuyor.

Sanat yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu’nun üstlendiği “Müzede Sahne, Fonda İstanbul”, seyircisiyle güçlü bağlar kurmuş ve ilgi görmüş eserler arasından, “Fonda İstanbul” temasına uygun olarak seçilen yedi oyun, bu bahçeye uyarlanmış versiyonlarıyla, yepyeni bir mekânsal deneyim sunuyor. Her biri toplumsal bir duruma dikkat çeken işler, aynı zamanda taşıdıkları dil ve estetik değerlerle özgün niteliklere sahipler.

Etkinlikte Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Proje Defüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne gibi gösteri sanatlarının yenilikçi kişi ve grupları yer alıyor.

Çağdaş dansta evrenselle yereli buluşturan işlerin, geniş kitlelere hitap edebilecek bir dili yakalayabilen oyunların bulunabileceği seçkide diğer etkinlikler de kadın sanatçılara ayrıldı. Üretimleriyle yıllardır çağdaş Türkiye tiyatrosunun gelişimine değerli katkılar sunan Ayla Algan ve Naz Erayda’nın yanı sıra sahne için ve kadınlar üzerine derlediği yazılarıyla edebiyatçı Hatice Meryem de “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” kapsamında yer alacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.