Nilüfer Müzik Festivali 10-13 Ağustos tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali, bu yıl üçüncü kez 10 – 13 Ağustos 2017 tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşiyor. Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden biri olan festival, 12 ülkeden 60’tan fazla sanatçıyı ağırlıyor.

Festival kapsamında Cihan Mürtezaoğlu, InHoodies, Gaye Su Akyol, Adamlar, Bubituzak, Flört, Gevende, Duman, Sattas, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Akın Sevgör, Jakuzi, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, İlhan Erşahin, Kaan Düzarat, Hey!Douglas gibi son dönem yerli sahnenin öncü isimlerinin yanı sıra dünya sahnesinden Erik Truffaz, Txarango, 47Souls, Men With a Plan, La Caravane Passe, Dubioza Kolektivft. DzamboAgusev, Maximo Park gibi isimler de müzikseverlerle buluşacak.

Nilüfer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Nilüfer Müzik Festivali, Türkiye’de bir kamu kurumu tarafından düzenlenen en büyük festival olma özelliği taşıyor. Avrupa Festivaller Birliği YOUROPE‘a Türkiye’den üye olan tek kamplı festival olan Nilüfer Müzik Festivali, 260 dönümlük ormanlık alanda pek çok sürprize de ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 120 bin müzikseveri bir araya getirmeye hazırlanan Nilüfer Müzik Festivali, gerçekleştirilecek atölyeler, oyun alanı, tasarım stantları, farklı ve yerel yeme-içme duraklarıyla katılımcılara bol müzik, bol eğlence vaat ediyor. 3 farklı sahnenin kurulacağı ve aralıksız müziğin olacağı festival alanında 15 bin kişinin de kamp yapması planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.