Performistanbul’un YouTube kanalı açıldı

Performans sanatçılarını bir araya getiren ve projelerle buluşturan Performistanbul, Performistanbul sanatçılarının gerçekleştirdiği performansların videolarına, performans belgesellerine, röportajlara yer vereceği ve aynı zamanda, sadece YouTube’dan yayınlanacak canlı kamera performanslarının olacağı YouTube kanalını yayına açtı.

Kurulduğu ilk günden beri performans sanatını daha fazla izleyiciyle buluşturmayı amaçlayan Performistanbul, YouTube kanalıyla da farklı kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Selin Kocagöncü’den canlı kamera performansı: “Gülümse”

Performistanbul YouTube kanalından yayınlanacak ilk canlı kamera performansı “Gülümse”, performans sanatçısı Selin Kocagöncü tarafından 24 Ağustos Perşembe günü 19.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Fotoğraf için poz vermekte hep zorlanmış olan sanatçı, bu performansında, hayatının geri kalanı boyunca kullanacağı samimi bir gülümseme geliştirmeyi amaçlıyor.

Poz vermenin zorluğunun temelinde yatan feminist örtüşmezlikler ve hakikilik sorunlarını aşmaya odaklanan performansta Kocagöncü, yarattığı imgeyi gözlemlemek yerine o anki öznel deneyimine odaklanarak pozunu değerlendiriyor. “Gülümse”, bu bir saatlik hareketli imge aracılığıyla, kişi ile fotografik imgesi arasında oluşan ilişkiyi seyirciye sunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.