Node Center’dan Online Kurs: Sanat ve Politika

Node Center, sanat ve politika arasındaki kaçınılmaz ilişkinin irdeleneceği 4 haftalık bir online kurs düzenliyor. 11 Eylül – 2 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan kurs için son başvuru tarihi 8 Eylül.

Sanat, çoğu zaman bir direniş hareketi olarak tanımlanıyor; ya resmen kuralları değiştirerek ya da sosyal açıdan gündelik adaletsizliklere müdahale ederek. Kuralları değiştirenler arasında Paul Klee, Marina Abramovic, Tomas Saraceno gibi figürler yer alırken, diğeri de Doris Salcedo, teresa Margolles ve Thomas Hirschhorn gibi isimler tarafından temsil ediliyor. Ayrıca, bu resmi ve sosyal açılar, Chapman Brothers’ın projelerinde olduğu gibi, bazen çarpışıyor.

Her hafta, bu sanatsal ve politik karmaşıklığa ait olan bir konsept incelenecek. Böylece, özel bir sanat eserine ait tekil konseptleri elde etmenin yolları ve çağdaş sanat teorilerindeki temel terimlerin tanımlanması öğretilecek.

Her hafta, okumanın ardından, metinde ve beraberindeki görsellerde en büyüleyici, en ilginç, en kışkırtıcı fikrin ne olacağını düşündüren bir yazma ödevi olacak. Bu, sanat eserleri ve bu eserlerin taşıdığı fikirler hakkındaki düşüncelerin resmi ve yaratıcı bir şekilde dile getirilmesini sağlayacak.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.