“İmparatorlukta Zor Bir Gün” destek bekliyor

Türkiye’deki dizi sektörüne içerden bir bakışla sektör koşullarını ve setlerdeki kadın çalışanların konumunu ele alan İmparatorlukta Zor Bir Gün adlı kısa film projesine maddi kaynak bulmak için açılan Fongogo kampanyasında destek bekliyor.

Yönetmenin 6 yıl boyunca sanat asistanı olarak çalıştığı dizi sektöründe yaşananları yansıtma isteğinden ortaya çıkan kısa filmin oyuncu kadrosunda Ayris Alptekin, Sezgi Mengi, Murat Kılıç, Cem Baza ve Reyhan Özdilek yer alıyorlar. Filmin görüntü yönetmeni ise daha önce pek çok uzun ve kısa metraj filmin görüntü yönetmenliğini üstlenmiş Deniz Eyüboğlu.

Erik Zamanı ve Elene isimli önceki kısa filmleri içlerinde Tribeca, Montreal, Palm Springs, Santa Barbara, Sao Paulo, BFI Londra ve Adana Altın Koza gibi festivallerde gösterilen ve ödüller kazanan yönetmen Sezen Kayhan’ın yeni kısa film projesi şu an ön yapım aşamasında. Proje, son yıllarda eğlence endüstirisi içindeki payını hızla yükselten TV sektörünün tüm sorunları bir yana, setteki kadın çalışanların yaşadıklarına odaklanacak.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.