SALT bu yıl Ankara’ya yayılıyor

SALTAnkara’da yer alan SALT Ulus’ta başlattığı araştırma ve programlarını başkentin farklı noktalarına yayacak. Kurumun katmanlı bir toplumsal tarihe sahip olan şehre dair araştırma projeleri ile bugünün aciliyetlerine görünürlük kazandıran sergi ve kamu programları şehrin mevcut kültür altyapısında sunulacak.

Türkiye’de güncel kültür etkinliklerinin dağılımındaki dengesizlikten hareketle İstanbul odaklı gündemi genişletmek için Ankara’da sürdürülen çalışmalara yönelik bu yeni girişim, çeşitli inisiyatif, akademi vsivil toplum kuruluşlarıyla nitelikli iş birliklerini de artıracak.

SALT, SALT Ulus’un günlük akışla kesişmeyen konumu nedeniyle, geçen yıldan bu yana seçili sergi ve programlarını şehir merkezine taşıyor, ayrı yaş ve ilgi gruplarından takipçilerle buluşuyor. SALT programlarının SALT Ulus yapısından bağımsızlaşarak şehre yayılması, kurumun kritik sorular yönelterek yapıcı ve erişilebilir bir tartışma ortamı üretme önceliğinde temelleniyor. Ankara özelindeki tecrübenin, gelecek yıllarda başka yerlerde de mekândan bağımsız olarak, kısa veya uzun vadeli iş birlikleriyle özgün içerikler geliştirilmesine vesile olması amaçlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.