Türkiye-Rusya işbirliği: Survival Kit

Collective Çukurcuma (Serhat Cacekli & Naz Cuguoğlu) ve Nikolay Alutin küratörlüğünde düzenlenen Survival Kit sergisi kapsamında Türkiye ve Rusya’dan seçilen sanatçıların işleri sergilenecek. Sergi  8 Eylül –  7 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da, 6 – 26 Ekim 2017 tarihleri arasında da Yekaterinburg’da gerçekleşecek.

“Survival Kit” sergisi, Türkiye ve Rusya gibi demokratik alandan kısıtlamalar yaşanan ülkelerde, sanat pratiklerinde kullanılan direkt olmayan incelikli yaklaşımlar üzerine odaklanıyor ve sanatçıları özsansür bağlamında olası hayatta kalma metodolojilerini araştırmaya davet ediyor.

“Survival Kit” çağdaş sanat için gelecekte zorunlu olabileceğini düşündüğümüz bir çerçeve oluşturmak ve yaşadığımız belirsizliği ortadan kaldırmak için bir girişim, bir beraber düşünme platformu olarak algılanabilir. Altı ay boyunca işbirliği ve diyalog içerisinde çalışan, Türkiye’den ve Rusya’dan beşer sanatçı, pratiklerinde “hemen göze çarpmama” fikrine odaklandı. Sergide yer alan çalışmalar, bu araştırma sürecinin sonucu olan, kamuflaj ve ironi gibi birbirinden farklı konu ve uygulamaları ortaya koyuyor.

Katılan Sanatçılar: Larissa Araz, Cansu Çakar, Özgur Demirci, Didem Erk, Dmitriy Filippov, Evgeny Granilshchikov, Dmitriy Lyashenko, Irina Petrakova, Marina Ragozina, Eşref Yıldırım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.