Açık Akademi Kent Seminerleri’nin ikincisi Kadıköy Belediyesi Akademi’de

Açık Akademi Kent Seminerleri‘nin ikincisi, “İstanbul Yeniden” başlığıyla 17 Ekim – 23 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Akademi‘de gerçekleştirilecek.

Programın özgün tarafını İstanbul’a ait konuların akademik alanın dışına taşarak belediyenin de dahil olduğu bir düzlemde tartışılıyor olması oluşturuyor. Bugüne kadar akademik alan içerisinde konuşulan sorunların, yerel yönetim tarafından da önemsenmesi anlamına da gelen bu program ile bir bakıma İstanbul’un geleceğine dair projeksiyon tutulacak.

Açık Akademi’ye kent üzerine düşünen, tartışan ve üretmek isteyen, yerel yönetimler konusunda akademik veya akademi dışı, teorik veya pratik çalışmalar yürüten herkes katılabilir. Programa katılım ücretsiz olup 6 haftalık programın en az 5 haftasına katılım gösterenlere program bitiminde katılım belgesi verilecek. Programa online olarak ya da 02164114833 nolu telefon ile başvuru yapılabilecek.

PROGRAM TAKVİMİ

Açık Akademi’nin Güz 2017 Programı Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 2’şer saatlik seminerler şeklinde planlandı. Her biri 6 hafta sürecek seminerler 19.00-21.00 saatleri arasında, Kadıköy Belediyesi Akademi’nin seminer salonlarında yapılacak olup yalnızca Gül Köksal’ın “Tarihi Dokunun Sürekliliği Bağlamında Yeldeğirmeni Örneği” semineri Yeldeğirmeni’nde bulunan TAK’ta yapılacak.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.