Tiyatro Akademisi’nde Unga Klara ile atölye çalışması

Atta Festival’in ilk edisyonunda İsveç Konsolosluğu’nun katkıları ile hem öğretmenlere hem de sanatçılara yönelik iki ayrı atölye gerçekleştiren Unga Klara, 20 – 22 Ekim tarihleri arasında Tiyatro Akademisi‘nde yeni bir atölye gerçekleştiriyor.

Kontenjan sınırlı olup ilgilenenlerin atta@attafestival.com adresine “Tiyatro Akademisi” başlıklı bir emaili CV’leri ve/veya özgeçmişleri ve iletişim detayları ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. Son Başvuru Tarihi, 13 Ekim 2017, Cuma.

Unga Klara ile gerçekleştirilecek bu çalışma oyuncular ve diğer sanatçıların kişisel anılar ve çocukluk deneyimlerini kullanarak çocuklar ve ergenlere yönelik nelerin oynanması gerektiği üzerine fikir yürütecekleri bir atölye. Katılımcıların çocuk tiyatrosu ile ilgili önyargıları ve klişeleri bir tarafa bırakarak çocuk tiyatrosunu sanatsal, kapsayıcı ve gelişmiş görmeleri için görüşlerini genişletmeleri amaçlanıyor. Atölyelere çocuklar ve gençlere yönelik performanslar üreten oyuncu, yönetmen, yazar ve yaratıcı çalışmalarda bulunan tüm sanatçılar başvurabilir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.