“Nasıl bir şey bu performans sanatı?” atölyesi STUDIO-X İstanbul’da

Dans, psikoloji ve teknoloji disiplinlerini bir arada kullanarak insan bedenindeki algılama süreçleri hakkında deneyler üreten performans sanatçısı ve küratörü Ayça Ceylan’ın “Nasıl bir şey bu performans sanatı?” isimli atölyesi, 15. İstanbul Bienali paralel etkinliği olarak 25 – 27 Ekim tarihleri arasında 14:00 – 17:00 saatleri arasında STUDIO-X İstanbul’da gerçekleşecek.

Atölye katılımcıları ürettikleri performanslarını 3 Kasım Cuma günü saat 18:00’da STUDIO-X İstanbul’da izleyici ile paylaşacak. Katılım 15 kişiyle sınırlı. Atölyeye katılmak isteyenlerin studioxistanbul@columbia.edu adresine mail atmaları gerekiyor.

4 gün boyunca katılımcılar atölyede ritüellerden günümüze gündelikteki performe halleri, performans sanatının tarihi, performans sanatında analiz yöntemleri, bir performans inşa ederken dikkat etmemiz gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olup, bedenin ve mekanın birbirini nasıl anlamlandırıp yapılandırdığı üzerine bedensel bir bellek araştırmasını deneyimleme imkanı bulacaklar.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.