İstanbul Modern’de Biz de Varız! 6.kez gerçekleşiyor

İstanbul Modern Sinema, 2 – 16 Kasım 2017 tarihleri arasında Türkiye’den yeni filmleri bir araya getirdiği, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla festivale dönüşen Biz de Varız! programının altıncısını düzenliyor. Programda aralarında Kaygı, Kırık Kalpler Bankası, Koca Dünya ve Genco’nun yer aldığı 11 film izleyiciyle buluşuyor.

Programın bu yılki seçkisinde dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan Ceylan Özgün Özçelik’in Kaygı’sı ve bu yılki Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı Ödülü’ne aday gösterilen Emre Yeksan’ın Körfez’i gibi ilk uzun metrajlı filmler yer alıyor.

Biz de Varız! programına geçtiğimiz nisan ayında İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu” gibi çeşitli ödülleri toplayan Tereddüt ile Yeşim Ustaoğlu katılırken, Reha Erdem de dokuzuncu filmi Koca Dünya ile yer alıyor. Programın yenilikçi filmlerinden biri ise Ankara Film Festivali’nden “En İyi Film” ödülüyle dönen, Ali Kemal Çınar’ın çok düşük bütçeyle Diyarbakır’da çektiği ilk Kürt süper kahraman filmi Genco.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.