22. İstanbul Tiyatro Festivali yerli proje başvurularını bekliyor

Önümüzdeki yıl Kasım ayında 22.‘si düzenlenecek İstanbul Tiyatro Festivali‘nde yer almak isteyen topluluk ve sanatçılar için proje başvuruları 5 Şubat – 30 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Başvurmak isteyen topluluk ve sanatçıların, başvuru formunu doldurularak en geç 30 Mart 2018 saat 18.00’e kadar İstanbul Tiyatro Festivali ofisine elden teslim etmeleri gerekmektedir. İstanbul dışından başvuru göndermek isteyen sanatçı ve topluluklar festival ekibi ile iletişime geçmelidir.

22. İstanbul Tiyatro Festivali’ne başvuracak yerli yapımlarda daha önce İstanbul’da sahnelenmemiş olması koşulu aranıyor. Daha önce İstanbul’da izleyici ile buluşan yapımlar ve üniversitelerin tiyatro kulüpleri tarafından yapılan başvurular değerlendirmeye alınmıyor.

Başvuruların sona erdiği 30 Mart 2018 tarihinden sonra danışma kurulu ile birlikte yapılacak değerlendirmenin ardından sonuçlar bütün katılımcılara e-posta aracılığı ile bildirilecek.

İstanbul Tiyatro Festivali, 2018 yılında da dünyaca ünlü, tiyatro ve dans toplulukları ile Türkiye’den gösterileri, İstanbul’un farklı mekânlarında izleyiciyle buluşturacak. Alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşiler, ustalık sınıfları ve atölyelerden oluşan ücretsiz yan etkinliklerle festival, İstanbul’un gündemine bir kez daha tiyatroyu taşıyacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.