The Audience Agency’den etkili izleyici geliştirme planı

The Audience Agency, kültürel organizasyonlarını desteklemek için Audience Development Planning başlıklı bir kılavuz hazırladı.

Tüm organizasyonlar izleyici işlerinde uzman, bu yapılan işte önemli bir nokta. Fakat izleyici geliştirme planı, nasıl yapıldığının bir ifadesinden çok daha fazlası. Bu, amacın ileriye yönelik bir ifadesi ve kamu yararını sağlamak, ilgili ve dinamik kalmak için bir çözüm.

Plan ve daha önemlisi süreç; değişim, büyüyen izleyici, erişimi yükseltmek, daha derin ilişkiler kurmak ve bunları yetenekler, kaynaklar doğrultusunda ve çalışma arkadaşlarının ve ortakların da çaba sarf etmesiyle yapabilmek için bir yol haritası.

The Audience Agency, kültüre daha iyi bir erişim sağlıyor ve kültürel organizasyonların daha demokratik ve seçkin bir hale gelmeleri için destek sağlamayı amaçlıyor. Kurum, açık ve net bir planın bu doğrultuda büyük bir adım olduğunu dile getiriyor.

Biz izleyici planı yaratmak için tek bir doğru yol yok. Her organizasyon farklı amaçlar için farklı izleyicilere farklı yollardan ulaşmaya çalışıyor. Bu yüzden planın miktar, kaynak, karakter ve organizasyonun amacını yansıtması gerekiyor.

Bu kılavuzda belirtilen yaklaşımın normatif bir anlayışı mevcut – önemli hususların yer aldığı basit bir rota. Kılavuz, doğrusal bir yolda sunulsa da kullanışlı bir strateji geliştirmenin dinamik ve dağınık bir süreç olması muhtemel.

Buradaki öneriler The Audience Agency takımının görüşlerini ve deneyimlerini yansıtıyor ve belgelenmiş teorinin bir kombinasyonuna dayalı. Bu kılavuz, izleyicilerin büyümesini sağlamak için organizasyonlara destek veren çalışmaların sadeleştirilmiş bir genel bakışı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.