Gökhan Balkan’ın ‘..üncü Doğa’ isimli kişisel sergisi Versus Art Project’te

Versus Art Project, 11 Ocak – 10 Şubat 2018 tarihleri arasında Gökhan Balkan‘ın ‘..üncü Doğa’ isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çalışmalarında doğa, beden, toplum ve kent olgularını irdeleyen sanatçının farklı tekniklerle ürettiği 40’ın üzerinde eseri izleyiciyle buluşuyor. Sergide tuval üzerine gerçekleştirdiği foto-transfer tekniği başta olmak üzere, heykel, enstelasyon ve foto manipülasyon gibi farklı tekniklerden eserleri sergilenen sanatçı izleyiciyi ‘..üncü Doğa’yı keşfetmeye davet ediyor.

Sanatçı, humanizma tarihi boyunca toplumsal inşaya maruz kalan insan bedeni ile kent arasında bir analoji kurarken, eserlerinde ‘Gerçek’, ‘Gerçeklik’ ve ‘Sinist Sanallık’ kavramları üzerinden “insan-sonrası” beden ve kent ilişkisini sorguluyor. İnsan bedenini hamlığı, akışkanlığı ve değişkenliğiyle; başka bir değişle hamurumsu yapısı ile yeryüzeyine benzeten sanatçı, postendüstriyel toplum sonrasında bedenin aynı kent gibi işlenerek, iktidar için bir oyun alanı haline gelmesi sürecini imgeselleştiriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.