Türkiye Sineması ve Cannes Film Festivali buluşmaları

Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen “Cannes Eleştirmenler Haftası” program yetkilisi Pierre-Simon Gutman, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (Se-Yap) yürüttüğü “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında 16 – 19 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul’a geliyor.

Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası seçicilerinden Pierre-Simon Gutman İstanbul’da bulunağı sürede yapılacak ‘Sektörle Buluşma’ toplantıları çerçevesinde filmlerini sunan yapımcı, yönetmen ve sektör temsilcileriyle bir araya gelecek.

2014 yılından bu yana T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Festivaller İstanbul’da” projesinin bu aşaması Fransız Kültür Merkezi, Atlas Post Prodüksiyon ve Walton Hotels Taksim Pera katkılarıyla gerçekleşecek. Proje ile Türkiye Sineması’nın uluslararası önemli festival ve film marketlerindeki görünürlüğünün arttırılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl, Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası kapsamında Mehmet Can Mertoğlu’nun Albüm isimli filmi gösterilmişti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.