Fransız Kültür Merkezi’nden 3 şehirde 3 sergi

Türkiye Fransız Kültür Merkezi, Ankara, İstanbul ve İzmir sergi salonlarında ünlü fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı’nın “Orada kimse var mı?” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 24 Ocak – 28 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da, 25 Ocak – 17 Şubat 2018 tarihleri arasında İzmir’de ve 27 Ocak – 26 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da sanatseverlerle buluşacak.

Sergi, fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı’nın yalnızlık temalı uzun soluklu projesinde yer alan fotoğraflardan oluşuyor. Sergi, aynı tarihlerde dünya genelinde 70 ülke ve 100’ü aşkın şehirde Institut français girişiminde yapılacak uluslar ve disiplinler arası tartışmalar dizisi “Fikirler Gecesi –Hayalin gücü iktidara” (La Nuit Des Idées – L’imagination au pouvoir) kapsamında ele alınacak olması açısından ayrı bir önem taşıyor.

Son yıllarda dünyanın önemli fotoğraf merkezlerinde gerçekleştirdiği sergilerle adını uluslararası düzeyde duyuran Ali Borovalı yapıtlarında insan yaşamına, çevresine ve kültür temalarına yaratıcı bir bakış ile odaklanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.