Mixer üçüncü kez Art Stage Singapur’da

Art Stage Singapur bu yıl 25 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenleniyor. Fuara geçtiğimiz iki yıl boyunca Berkay Bugdan’ın solo çalışmalarıyla katılan Mixer, bu yıl, Berkay Bugdan, Sibel Kocakaya ve Alican Leblebici’yi “Güzellik: Tamamen perspektif hakkında mı?” başlıklı temada bir araya getiriyor.

Berkay Bugdan seçkideki işlerinde güzellik konseptini çelik üzerindeki ustalığıyla sorguluyor. Sergide, zamanla çürümeye mahkum olan paslanmış çelikten “ideal güzelliği” sembolize eden iki romantik nü tasvirine, çelikten yapılmış interaktif bir enstrüman heykel eşlik ediyor. Bugdan’ın “Reclamation” başlıklı kişisel sergisinden hatırlanabilecek interaktif heykeli “Shear”, “geçicilik” kavramını ön plana çıkıyor.

Çalışmalarında mekan ve beden-mekan ilişkilerini yeniden tanımlamayı merkeze alan Sibel Kocakaya, Art Stage’deki çalışmalarında doğa görüntülerine gravür ve boyama teknikleriyle müdahale ediyor. Bu müdahale edilmiş görüntüler aynı görüntünün perspektife bağlı olarak kavramsal sürecinin değişimini yansıtıyor. Sanatçının diptik fotoğrafik görsellerinde izlediğimiz gravür ve boyama teknikleri, çalışmalarına yeni bir anlam ve boyut kazandırıyor.

Hiperrealist resimleriyle bilinen Alican Leblebici ise güzellik algısını oyuncak bebek endüstrisi üzerinden ele aldığı işleriyle Art Stage’de yer alacak. Bu bebekler bir yandan güzellik standartlarına dair bir algı dayatırken, tüketim kültüründeki eleştirel yerlerini de korurlar. Leblebici’nin işleri, hızla değişen dünya ve kadın vücudunu idealleştiren ve homojenleştiren teknoloji içinde endüstriyel algılama yönetim araçlarını takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.