TEH Conference 85 İspanya’da düzenleniyor

Trans Europe Halles Conference 85, bu yıl 24 – 27 Mayıs 2018 tarihleri arasında Haceria Arteak’in projesi ZAWP (Zorrotzaurre Art Work in Progress) ‘ta gerçekleşecek. Avrupa’daki çeşitli benzer projelere ve bu özelliğin kültürel ve yaratıcı endüstrilerinin gelişimini nasıl etkilediğine odaklanan konferans; kimlik, insanlar, mekânlar ve alanlar gibi temalara odaklanan panel, atölye, eğitim kursları ve sanatsal programlar sunuyor.

1997 yılında, kültürel organizasyon Haceria Arteak, İspanya Bilbao’daki Zorrozaurre adlı yarımadada bulunan eski bir fabrikayı işgal etti. O tarihten beri organizasyon aktivitelerini sanatsal yaratıma adıyor. 2008 yılında organizasyon, belediyenin o zamanlar neredeyse terk edilmiş bir sanayi sonrası alan olan yarımadayla ilgili kentsel gelişim planının sebep olduğu geçici bir duruma değinmek için ZAWP (Zorrotzaurre Art Work in Progress) adlı projeyi başlattı.

Bugünlerde ZAWP, sanatsal, yaratıcı ve iş etkinliklerine adanan yedi binayı yönetiyor ve destekliyor. ZAWP aracılığıyla Haceria Arteak, kentsel yeniden canlandırma sürecini yürüten komşuların ve enerjik, yaratıcı topluluğun yer aldığı, tümüyle olasılıkların var olduğu bir ekosistem getirdi. Fakat tüm çabalarına rağmen, ZAWP çalışanları yeni bir zorlukla karşı karşıya: binaların birçoğu 2019 yılında yıkılacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.