Türkiyeli Sanatçılar Gallery Paris Pekin’de

Pekin’de bulunan Gallery Paris Beijing, 1 Şubat – 24 Mart 2018 tarihleri arasında “Home is where the heart is” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Yann Perreau küratörlüğündeki sergi, Türkiye’de yaşayan veya çalışan sanatçıların “ev” kavramı üzerinde işlerini içeriyor.

Sergide yer alacak sanatçıların eserleri bir kaç yıldır yurtdışında da defalarca sergilendi. Bu sergi kapsamında ise dünyanın kompleks ve çeşitli yapısı dahilinde “ev” kavramına odaklanılıyor. Ev kavramı, sürgün, diaspora ve iltica konularına değinmiyor; ayrıca “Türk sanatçı”lardan öte Türkiye’nin kompleks yapısında yaşayan sanatçıları içeriyor. Sergide yer alan sanatçılar arasında Halil Altındere, Yeşim Akdeniz, Volkan Aslan, Mehtap Baydu, Antonio Cosentino, Gözde İlkin, Yaşam Şaşmazer, Güneş Terkol ve Mehmet Ali Uysal var.

Sergi, globalleşen dünyada geleneksel “ev” anlayışının bir önemi kalıp kalmadığını araştırıyor. Ev, günümüzde de tek bir konumu mu sembolize ediyor? Seyahatler ve taşınmalar, kişinin ev algısını nasıl etkiliyor? Geçmiş evlerimizden neleri hatırlıyoruz?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.