Kültür Avcıları’ndan #EtkinlikBiletininYarısıBizden

Kültür ve sanatın erişilebilir kılınması özellikle gençler söz konusu olduğunda tüm dünyada en güncel ve en çok tartışılan konulardan biri. İKSV’nin 2007 yılında hayata geçirdiği ancak sonrasında ne yazık ki öldürülen projelerinden BiTamBiÖğrenci, bu projelerin öncüsü olarak gösterilebilir.

2016 yılında İtalya’nın gençlere kültür bonusu vereceği haberi ise uzun süre gündemden düşmedi. Bunun üzerine Yücel Kültür Vakfı, kültür ve sanatı gençler için ulaşılabilir kılmak ve hayatlarının bir parçası hâline getirmek için “Kültür Avcıları” başlıklı bir proje hayata geçirmişti. Bu gelişmeleri takiben İKSV ise geçtiğimiz yıl 45. yılını kutlarken ise “İKSV Kültür Sanat Kart” başlıklı yeni bir gençlik projesi hayata geçirmiş ve bunu takiben İKSV tarafından düzenlenen festivallerde gençlerin erişimi için birçok başka proje hayata geçirilmişti.

Yücel Kültür Vakfı tarafından hazırlanan Kültür Avcıları projesi ise bu yıl yeni bir sosyal medya kampanyası ile daha çok gence ulaşmayı hedefliyor. 

#EtkinlikBiletininYarısıBizden başlıklı sosyal medya kampanyasına katılan gençler, kampanya koşullarını yerine getirmek kaydı ile bir yıl boyunca Kültür Avcısı oluyor. Kampanyada: 16 – 29 yaşları arasında, İstanbul’da yaşayan gençlerin yıllık 50 TL katılım bedeli ödemeden, 1 yıl boyunca tiyatro, konser, sinema, festival gibi kültür ve sanat etkinlik biletlerinin yarı parasını Yücel Kültür Vakfı ödüyor.

Kültür Avcıları, katılmak istedikleri etkinlikleri vakfa öneriyor, etkinlikler ağırlıklı olarak gençlerin tercihine göre seçiliyor. Kültür Avcıları, vakfın web sitesine giriş yaparak, aylık etkinlik takviminden gitmek istedikleri etkinlikleri seçiyor, Vakıf biletleri gençler adına satın alıyor.

#EtkinlikBiletininYarısıBizden kampanyası kapsamında sadece Kültür Avcıları değil, etkinliğe katılmak isteyen bir arkadaşı daha yüzde 50 indirimli fiyatla bilet sahibi olabiliyor. Kampanya 1000 kişi ile sınırlı.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.