Yeditepe Bienali geliyor

Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı işbirliği ile ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, bu yıl 15 Mart – 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilk kez Yeditepe Bienali düzenleniyor.

Serhat Kula küratörlüğünde “Ehl-i Hiref” temasının işleneceği bienal kapsamında; sergiler, seminerler, paneller, konferanslar, açık oturumlar, film gösterimleri, müzik dinletileri, iç ve dış mekân enstalasyon çalışmaları, atölye çalışmaları, geleneksel sanatların duayenlerini anma programları, tanıtıcı-tamamlayıcı geziler ve ziyaretler düzenlenmesi plânlanıyor.

2017 yılında ilân edilen bienal için Mayıs – Temmuz aylarında üniversiteler, akademisyenler, öğrenciler ve sanatçılardan başvuru alındı. Toplanan başvuruların “Yeditepe Bienali Yönetim Kurulu” tarafından değerlendirileceği belirtiliyor. Kamuoyu ile paylaşılan bilgilerden ve bienalin internet sitesinden ise Yeditepe Bienali Yönetim Kurulu’nda kimlerin olduğunu öğrenmek mümkün değil. İki hafta sonra başlayacağı ilân edilen bienalin internet sitesinde bienalde yer alacak sanatçılar, mekânlar, sanat eserleri veya ziyaret bilgisi ile ilgili de herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.