Knight Foundation açık çağrısı için son günler

Knight Foundation, kültür ve teknoloji arasındaki etkileşime odaklanan fikirler için bir açık çağrıda bulunuyor. Kurum, “Kültür kurumları insanları sanata bağlamak için teknolojiyi nasıl kullanabilir?” sorusunu merkez alıyor. Performans sanatları, edebiyat ve görsel sanatlar ile ilgili fikirlerin tercih edidiği açık çağrıya son başvuru tarihi 6 Mart.

Bazen, teknolojideki şiirselliği bulmak zordur. Çoğu insan teknolojiyi günlük hayatlarının bir parçası olarak kullansa da, makinelerin soğukluğu, devrelerinde gezinen insan kültürünün zenginliğini görmezden gelmeyi kolaylaştırıyor.

İster görsel bir müze turu olsun, ister canlı yayınlanan bir konser veya kitle kaynaklı bir şiir sanatı, cihazlarımızın yardımıyla kültür hızlı bir şekilde hareket edebilir. Bu dönemecin sadece başındayız. Teknoloji, pek çok sanat imkânı sunuyor; bize nasıl meydan okuması, yansımalara yol açması, empati uyandırması ve bizi topluluklara bağlaması gün geçtikçe büyüyor. İnovasyonların, izleyicilerle iletişimde olmak ve bizi hem bilgilendiren hem de memnun eden, oldukça merak uyandıran deneyimleri yaratmak için sanat organizasyonlarına yeni yollar sağlama potansiyeline sahip.

Peki sanat organizasyonlarının ve hatta sanatçıların kendilerinin teknolojiye adaptasyonunda seyircinin gerisine düşmek yerine bu imkânlardan yararlandığından nasıl emin olacağız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.