Akdeniz Film Enstitüsü’nden çağrı

MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) her sene Avrupalı ve uluslararası film yapımcılarına grup çalışmaları, özel danışmanlar ve proje araştırmaları ile senaryo ve proje gelişimi için etkili ve yoğun ileri düzey bir program sunuyor. Akdeniz Film Enstitüsü’nün bu yıl gerçekleşecek (MFI) Senaryo Atölyesi için başvurular devam ediyor.

Proje ile başvurmak isteyen katılımcılar için son başvuru tarihi 26 Mart 2018. Projesiz başvurmak isteyen katılımcılar için son başvuru tarihi 20 Nisan 2018.

Film yapımcıları, sene boyunca 2 defa Yunan adalarında ve 2 defa online olarak düzenlenen atölyelerde sinemacılar ile bir araya gelip küresel platformda ilerleme metotlarını öğrenirken fikir ve projelerini geliştirme fırsatı buluyor.

Enstitü’nün ana faaliyet alanı olan MFI Script 2 Film Workshops, ileri düzeyde bir metin ve proje geliştirme programı. MFI, katılan senaryoların workshop boyunca metin analizi, revizyon, yeniden yazma ve dramatik etkisi hakkında destek almalarını sağlıyor. Ayrıca projelerin prodüksiyon potansiyeline ve çekim süreçlerine de yardımcı oluyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.