Olagelen: İhtimam Daire Sanat’ta

Daire Sanat 17 Mart – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında Olagelen: İhtimam (Becoming: Cure as Care) adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Serginin küratörlüğünü Cemre Yeşil Gönenli üstleniyor.

Sergide yer alan sanatçılar; Ece Ak, Rita Puig Serra Costa, Orhan Cem Çetin, Sinem Dişli, Eda Emirdağ, Cemil Batur Gökçeer, Ata Kam, Cansu Korkmaz, Toros Mutlu, Lara Ögel, Anı Ekin Özdemir, Bartu Kaan Özdişçi, Dani Pujalte, Sofie Puttfarken, Charlotte Schimitz, Yusuf Sevinçli, Anders Rye Skjoldjensen, Maria Sturm, Büşra Şengül, Serkan Taycan, Gözde Mi̇mi̇ko Türkkan, Yağız Yeşi̇lkaya, Cansu Yıldıran ve Atahan Yılmaz.

Olagelmek sihirlidir ve mucizelerle doludur. Nasıl var oluyoruz ve ortaya bir nitelikle -bir bebek, bir bitki, bir sanatçı, bir çocuk, bir ergen, bir eşcinsel, bir çift, bir savaşçı ya da bir anne olarak- çıkmamızı sağlayan nedir? Sergi bu soruların tümünü yanıtlamaya kalkışmıyor; ancak Daire Sanat’ın odalarını dolduran fotoğraflar kesinlikle “olagelmenin” hazzıyla dolup taşıyor. Sergi, yaş, cinsiyet rolleri, sorumluluk, aşk, cinsellik, politika, kültür ve doğa gibi meselelere uğrayarak, değişimin farklı evreleri boyunca bir yolculuk sunuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.