Mutterzunge Babylon Berlin’de

Araştırma ziyaretleri, enstalasyonlar ve etkinliklerin olduğu bağımsız bir program olan ve Misal Adnan Yıldız tarafından hayata geçirilen Mutterzunge, Babylon Berlin’de başlıyor. Film ve performans seçkilerinden oluşan bir kamu programının yanı sıra ana giriş, fuaye, ana tiyatro ve küçük bir sergi mekânı olan Babylon Oval’in dahil olduğu bina boyunca ‘Emine’ Sevgi Özdamar tarafından özel bir okuma gerçekleştirilecek.

Babylon’daki etkinliklerin ve sunumların yanı sıra, Mutterzunge ayrıca bir çok alan dışı proje sunuyor. Bu işbirliklerinin ilki, 30 Mart – 5 Nisan 2018 tarihleri ​​arasında Neukölln’de bulunan Apartment Project’in ev sahipliği yaptığı Seeing and Hearing başlıklı sergi. Bu, Diyarbakır’da kâr amacı gütmeyen bir sanat alanı olan Loading tarafından, Mutterzunge’nin bir parçası olarak araştırma ziyareti sırasında n.b.k (Neuer Berliner Kunstverein)’nın stüdyo dairesinde yürütülen atölyenin bir ürünü.

1929 yılında inşa edilen, Almanya’nın en eski sinemalarından biri olan Babylon Mitte, Nisan – Ekim 2018 tarihleri arasında Babylon Oval’de solo projeleri ağırlayarak Mutterzunge’ye ev sahipliği yapacak. Babylon Oval solo sunumlar için geçici bir mekânın yanı sıra, bu uzun vadeli araştırma ve üretimin, yayımlanma sürecine paralel olarak düzenleme, tercüme ve gözden geçirmesi için kavramsal bir stüdyo olarak kullanılacak. Dil, ana diller ve insanların konuşmasının, kendini ifade etmesinin ve iletişiminin kökleri ve evrimi hakkında düşünmek için bir mekân haline gelirken Babel’in veya Babylon’un mitolojik, felsefi ve etimolojik bağlamları kaçınılmaz surette yükseliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.