3. İstanbul Photobook Festival başlıyor

3. İstanbul Photobook Festival, 4 – 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festivale, uluslararası fotoğraf kitabı tasarımcıları, fotoğraf kitabı editörleri, kendi kitabını yayınlayan fotoğrafçılar ve yayınevi sahipleri katılıyor.

Program içerisinde uluslararası fotoğraf kitabı sergilerinin izlenebileceği gibi, festival davetlilerinin gerçekleştireceği fotoğraf kitabı atölyeleri, seminerler, sanatçı konuşmaları ve fotoğraf kitabı değerlendirmeleri olacak. Ayrıca Türkiye’de üçüncü defa verilecek Fuam Maket Kitap Ödülü ile Türkiye’deki fotoğraf kitabı ortamının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Fuam Maket Ki̇tap Ödülü 2018 jürisi yazar, küratör ve sanatçı David Campany (Birleşik Devletler), fotoğrafçı ve el yapımı fotoğraf kitapları uzmanı Kazuma Obara (Japonya), bağımsız yayıncılık ve sergiler üzerine odaklanan ve Atina’da yer alan bir mekan olan VOID‘un kurucularından  Myrto Steirou (Yunanistan), İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali’nin ve FUAM’ın direktörü, sanatçı ve akademisyen Yusuf Murat Şen ve MAS Matbaa yöneticisi ve MASA Yayınevinin kurucusu Ufuk Şahin‘den oluşmaktadır.

Ana mekanlarının Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Yerleşkesi  ve MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tek Kubbe Salonu olacağı  3. İstanbul Photobook Festi̇val, çağdaş fotoğraf alanında üretim yapan Türkiye’den genç sanatçıların görünürlüğünü sağlayarak; fotoğraf kitabı yayını üreten kurumları, bağımsız oluşumları, inisiyatifleri ve kendi yayınlayanları bir araya getirmek amacını taşımakta ve FUAM’ın geçen 2 senedir gerçekleştirdiği fotoğraf kitabı atölyelerde üretilen 70’e yakın fotoğraf kitabını yurt içi ve yurt dışı fotoğraf izleyicisiyle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.