Monitor’un ilk sergisi “Başka Bir Sema Var”

İzmir merkezli, kâr amacı gütmeyen, video ve film gösterim oluşumu Monitor’un ilk sergisi “Başka bir sema var”, Kültürpark Sanat Atölyeleri binasında, Halil Altındere ve Nikolaj Bendix Skyum Larsen’in katılımıyla 9 Mayıs‘ta açılıyor ve 28 Mayıs‘a kadar görülebiliyor.

Sabit bir mekânı olmayan Monitor, mevcut sanat mekânları ve alternatif sergileme alanlarıyla işbirliği içinde güncel sanat odaklı gösterimler düzenlemeyi hedefliyor.

İzmir’de güncel sanatın izini alternatif alanlarda görsel sanat etkinlikleriyle sürecek ve sanat severlere sunacak olan Monitor ilk sergisinde, “hayatta kalmak için kaçtığınız yer, yakın gelecekte kaçacağınız yere dönüşseydi ne yapardınız?” sorusu üzerinden, güvenli addettiğimiz topraklar ve onlara giden rotadaki yolculuklara odaklanıyor. Ege ve Akdeniz’deki mülteci ve göçmen hikâyelerini konu edinen serginin sanatçıları, dünyanın pek çok yerinde gerçekleştirilen sergilerde yer alan, güncel sanatın önemli isimlerinden Halil Altındere ve Nikolaj Bendix Skyum Larsen.

Sergi bağlamında mülteciler ve göç rotaları konusunda bir dizi konuşma da düzenlenecek. Bu konuşmalardan ilki, sergi sanatçılarından Halil Altındere ile Borga Kantürk arasında
gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.