“Ot”, Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde

Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi, 8 – 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek “Ot” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide farklı disiplinlerde üretim gerçekleştiren sanatçıların çalışmaları bir araya geliyor.

Öznur Güzel Karasu’nun küratörlüğündeki sergide yer alan sanatçılar arasında  Ali İbrahim Öcal, Ayşegül Süter, Çağrı Saray, Ekin Saçlıoğlu, Elif Çelebi, Ezgi Tok, Guido Casaretto, İnci Deniz Ilgın, İrem Tok, Kerem Ozan Bayratar, Neriman Polat, Uğur Cinel ve Uygar Demoğlu var.

Sergi, doğanın ayrıntısına, insanın verdiği zarara rağmen var olma çabasındaki farklı yaşam formlarına, asıl olarak da kendi yaşamlarımıza bir bakış niteliğinde. Görmezden geldiğimiz, önemsemediğimiz şeylerin, varlığımızda ne denli büyük bir yere sahip olduğunun manifestosu.

Sergide yer alan sanatçılar, doğadan kopuşumuzun temelinde yatan nedenleri, tüm bu kopuş sürecinin toplumsal dönüşümümüzdeki etkilerini araştırıyor, gündelik hayatımızdan giderek soyutlanan farklı yaşam biçimlerine odaklanıyorlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.