Versus Art Project’ten yeni sergi

Versus Art Project, 10 Mayıs – 9 Haziran 2018 tarihleri arasında Ömer Pekin’in ‘THE UNCANNY. THE REAL. THE EPIPHANY.’ (Tekinsiz. Gerçek. Tezahür.) başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ömer Pekin, geleneksel materyal anlayışını ve resimsel kompozisyon olgusunu farklı bir boyuta taşımayı amaçlıyor. Pekin, sergilediği objelerin form ve yapılarının izleyici tarafından farklı şekillerde algılanıp deneyimleneceği, kendi yarattığı gerçeklik kavramı içinde anlamlandırabileceği yeni bir farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Ortaya çıkan anlatı izleyicilerin aktif rol alması sonucu değişiklik göstererek, farklı algı katmanlarının varlığını ortaya sunarken nesneler arası gerçekleşen bu performatif etkileşimi serginin ana unsuru olarak belirliyor.

Ömer Pekin 1991 yılında​ İstanbul’da doğdu. Eğitimini Avusturya, Viyana​’daki Akademie der bildenen Künste Wien’de gerçekleştiren Pekin, yüksek lisansını SCI-Arc, Southern California Institute of Architecture’da tamamlamıştır. Aktif olarak Şevki Pekin mimarlık bürosunda çalışmalarını sürdüren sanatçı, İstanbul’da yaşıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.