Mixer Sessions III’de yer alacak sanatçılar belirlendi

Mixer Sessions‘ın 3. edisyonu bu yıl 8 Haziran – 4 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Kurulduğu günden bu yana genç sanatçılara çalışmalarını gösterebilecekleri bir alan açmayı ve sanatı herkese ulaştırmayı kendisine hedef olarak seçen Mixer, sanat eğitimi veren fakültelerin son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık çağrıda bulunmuştu.

Yapılan başvurular arasından Mixer’in yaptığı seçkide, eserlerin genel konularını mekan, parça/bütün, birey, kimlik, yalnızlık, bellek gibi kavramlar oluşturuyor. Bu çerçevede sergide fotoğraftan videoya, tuvalden neona birbirinden farklı medyumlar kullanan sanatçıların çalışmaları yer alacak.

Mixer Sessions III’de yer alacak 26 isim:

Ahu Akgün, Ahu Akkan, Akın Güreş, Asel Kadyrkhanova, Ayşegül Altunok, Bilge Artuç, Büşra Kuzu, Büşra Özdemir, Damla Yücebaş, Emin Çelik, Ergin Soyal, Gizem Çeşmeci, Hamza Kırbaş, Hazal Ünsal, K. Oğuz Kaleli, Kıymet Daştan, Kusay Tatlı, Mert Acar, Merve Yılmaz, Nejbir Erkol, Nur Pınar Özen, Ömer Yüksek, Sesil Beatris Kalaycıyan, Ufuk Yılmaz, Umut Erbaş, Yakup Uysal.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.