“Topografi Örnekleri” Galeri Siyah Beyaz’da

Galeri Siyah Beyaz, 11 Mayıs – 11 Haziran 2018 tarihleri arasında mimar, akademisyen ve sanatçı Sinan Logie’nin “Topoğrafya Örnekleri” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Son yıllarda Türkiye coğrafyasının yoğun inşaat faaliyetinin izlerini akademik araştırmalarında da sürdüren Logie, bu çalışmalarını tablolarına taşıyor. Şehri, sokakları, peyzajı, mimari yapılaşmayı kayıt altına alırken, Logie resimlerinde bu alanları kendi soyutlama biçimi ile yeniden yapılandırıyor. Tüketim toplumunun yarattığı bitmek bilmeyen yenileşme, yapılaşma ve vahşi kentleşmenin altını çiziyor.

Logie’nin sanat pratiği ve mimari alt yapısı, kaykay tecrübesi ile ilginç bir biçimde birleşiyor. Şehirleri gözlemlemesinin ve araştırmasının yanı sıra şehri fiziki olarak tecrübe etme alışkanlığı sanatçının tuvallerine performatif bir hareketlilik katıyor. Oluşturduğu kompozisyonlar mekanları farklı bir düzlemde deneyimlemenin kapılarını izleyiciye açarken, yeni düşünme alanları yaratıyor. Sanatçının tuval üzerindeki agresifliği, Türkiye’nin bilinmezliğe giden yapılaşmasının karanlık yüzünü dışavurumcu bir biçimde yansıtıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.