Türkiye Oyuncak Müzeleri Buluşması bu yıl 2. kez gerçekleşiyor

Geçtiğimiz yıl Ankara Üniversitesi Eğitim Birimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi tarafından ilki gerçekleştirilen Türkiye Oyuncak Müzeleri Buluşması’nın ikincisi bu yıl 8 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Oyuncak Müzesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Türkiye’deki oyuncak müzeleri, koleksiyonunda oyuncak bulunduran müzeler ve akademisyenler tarafından düzenlenen panelde yapılacak konuşmaların ana konusu, ‘Oyuncak Müzeleri Geleceğe Ne taşır?’ olacak. Bu konu, sürekli değişim içinde olan dünyamızda, geleceği nasıl şekillendireceğimizi ve oyun, oyuncak, çocuk tarihinde çalışma yapan müzelerin sorumluluklarını ele alıyor olacak.

Türkiye’deki önemli müzelerin temsilcilerinin ve konusunda uzman akademisyenlerin karşılıklı bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı panelde konuşmacı olarak, Musa Baran Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Ataşehir Düştepe Oyun Müzesi, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Esra Molu, İstanbul Üniversitesi Müzecilik Bölüm Başkanı/ Müze Yönetimi Bilimdalı Başkanı Prof. Dr. Fethiye Erbay , Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Marmara Üniversitesi Eğitim Birimleri Fakültesi Yard. Doç. Dr. Işık Kamaraj, İstanbul Oyuncak Müzesi, Kartal Masal Müzesi, OKÜ Oyuncak Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Samsun Canik Oyuncak Müzesi, Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi yer alacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.