CIMAM 2018 Annual Conference Stockholm’de gerçekleşiyor

CIMAM 2018 Annual Conference, “The Museum in Transition” başlığıyla 2 – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında İsveç’in Stockholm kentinde düzenleniyor. Moderna Museet, Bonniers Konsthall ve Magasin III Museum konferansa ortaklaşa ev sahipliği yapacak.

The CIMAM 2018 Annual Conference, dinamik olarak değişen teknolojik, kültürel, sosyopolitik pozisyonlar ve azalan kaynakların ve karmaşık ekonomilerin zorlukları bağlamında sanat enstitüleri için mevcut duruma odaklanıyor.

Günümüzün komplike ve hızla değişen toplumunda sanat enstitüleri ciddi zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bir müze için, müzenin büyüyen mali destek gruplarına bağlı kalması her zamankinden daha zor. Coğrafi açıdan büyüyen bir sanat dünyası, yeni teknolojik olanaklar ve farklı toplulukların ve açıların onayına duyulan ihtiyaç, müzelerin ve kültür enstitülerinin yanıtlaması gereken güncel durumun kilit noktaları.

Sanat enstitüleri bu hızla değişen dünyada nasıl yol alabilir ve etiksel duruşlarını koruyabilir? Doğruluk standartlarının her gün sorgulandığı değişken bir siyasi durumda, müzenin ve CIMAM’in temel değerlerini korumak için argümanlar nasıl yeniden canlandırılabilir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.