Seçil Yaylalı kişisel serigisi ile rum46’da

Sanatçı ve küratörlerden oluşan bir kolektif olan rum46, 7 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Room for Improved Futures” projesi kapsamında Seçil Yaylalı’yı ağırlıyor. Kişisel sergi yapmak üzere rum46 tarafından davet edilen Seçil Yaylalı’nın yeni eser üretimine SAHA destek verdi.

Sanatçının “Collect-ive-ing” projesi, insanların kendi kimliklerini tanımladıklarını görsel sembolleri araştırmayı hedefliyor. Bu semboller kişilerin anavatanına, tarihine, kültürüne veya herhangi başka bir kişisel özlemine bağlı olabilir. Tarih öncesi medeniyetlerde olduğu gibi, bu sembollerle bir logografi (anlamı olan işaretler) oluşturulur. Seçil Yaylalı, bu sembollerin belirli bir toplumun ait olduğu bölgeyle olan bağına ipuçları verdiğine inanıyor.


Collect-ive-ing projesi ilk olarak farklı coğrafyalardan toplanan logografilerle Aarhus’un çok-kültürlü bir bölgesi olan Gellerup’da gerçekleşti. Bu logografları biraraya getirerek oluşturulan şablonlar ise Kopenhag’da, Cross Cuts Alternative Art Fair’de ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.