RESEO’dan katılımcı kültürlerarası projeler eğitimi

RESEO (European Network for Opera and Dance Education), 23 – 24 Haziran 2018 tarihlerinde Festival d’Aix-en-Provence ortaklığında “How Do We Develop Participatory Intercultural Projects?” başlıklı bir eğitim düzenliyor. Bu eğitim, kapasite geliştirmeyi, sanatsal yaratımı ve bilgi paylaşımını birleştiren bir katılımcı deneyimini amaçlıyor.

Geçtiğimiz birkaç yılda sanat eğitimi profesyonelleri, katılımcılar için ve katılımcılarla birlikte projelerini tasarlamak için yeni yollar deneyimliyor.

Festival d’Aix-en-Provence’ın eğitim ve sosyo-artistik departmanı Passerelles, sanatın geleceğinin bugün inşa edildiğine inanarak, kültürü herkesin erişimine sunmak için kendini adadı. Batı ve doğu medeniyetlerinin iki kurucu mitleri arasındaki diyalogdan doğan bir Avrupa katılımcı projesi olan Orfeo & Majnun, Passerelles ve ortaklarına yeni yaratıcı süreçleri keşfederken, 10 yıllık tecrübe ve yerel eğitim aktivitelerinin değerini sergileme fırsatı sunuyor.

24 Haziran’da, projenin bir parçası olarak, 30’un üzerinde partner organizasyonlarının yer aldığı sanat atölyelerinin, enstalasyonların ve performansların kendi yerinde oluşturulduğu bir kentsel tören gerçekleştirilecek. Bir gün öncesinde RESEO ve Festival d’Aix-en Provence, bu özgün projenin oyuncu ve kapsayıcı boyutlarını yansıtan bir atölyedeki katılımcı ve kültürlerarası projelerin gelişimini keşfetmeye davet ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.