Future Generation Art Prize’dan açık çağrı

Future Generation Art Prize, sanatçılara iki yılda bir düzenlenen çağdaş sanat ödülünün 5. edisyonunda yer alma fırsatını sunmak için başvurularını 16 Temmuz 2018 tarihine kadar uzatıyor. Tüm dünyadan 35 yaşında veya daha genç sanatçılar başvurabilir.

Uluslararası jüri tarafından oluşturulan komite, tüm başvuruları değerlendirerek aralarından 20 sanatçıyı seçecek. Seçilen sanatçılar yeni işlerinin Kiev’deki PinchukArtCentre ve Venedik Bienali’nde gösterme şansına sahip olacak.

Future Generation Art Prize’ın uluslararası jürisinde; Solomon R Guggenheim Museum and Foundation’dan Pablo León de la Barra; PinchukArtCentre’ın sanat direktörü Björn Geldhof; yazar Helen Molesworth; 10. Berlin Bienali küratörü Gabi Ngcobo; Royal Academy of Arts’ın sanat direktörü Tim Marlow; Centre Pompidou baş küratörü Christine Macel ve Sharjah Art Foundation başkanı Hoor Al Qasimi yer alıyor.

Future Generation Art Prize, PinchukArtCentre ve Venedik Bienali’ndeki sergilerde 84’ten fazla sanatçının yeni işlerinin üretimini ve sanatsal gelişimini destekledi. Açık çağrının yanı sıra partner platformlarının küresel bir ağı ve özel temsilciler, sanatçıların ödüle başvurmalarını desteklemek için elçi olarak görev alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.