Istanbul Performance Art Palermo’da

Istanbul Performance Art, bu yıl 12. edisyonu 16 Haziran – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında Palermo’da düzenlenen Manifesta – The European Biennial of Contemporary Art’ın resmi yan etkinliği Politics of Dissonance festivalinin kültürel partneri oldu.

Festival kapsamında, İstanbullu performans sanatçısı Fatoş İrven’in Şiryan adlı videosu Artists at Risk iş birliği ile gösterilecek.

Küratör Mike Watson tarafından tasarlanan, 6 – 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında Quartair, Social Sensibility ve Perpetuum Mobile / Artists ile ortaklaşa düzenlenecek Politics of Dissonance, dünya çapındaki sanatçıları zamanlarımızı tanımlayan anlaşmazlığa karşı yapılacak bir araştırmada iş birliği yapmak üzere bir araya getiren ses, gürültü, politik video ve VJ performanslarından oluşan bir festival.

Hem müzikal hem de sosyal kırılmayı tanımlamak için kullanılan bir terim olan ahlaksızlık üzerine çizim yapan Politics of Dissonance, uygulayıcıları zamanlarımıza biçim verme konusunda uyumsuzluğun rolüne odaklanan performans ve görüşmeler yapmaya davet ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.