Mobilet’ten kısıtlı olanaklara sahip kişiler için “Biletin Benden” projesi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 2012 yılında hayata geçirdiği BiTamBiÖğrenci, Yücel Kültür Vakfı’nın bu yılın Şubat ayında hayata geçirdiği #EtkinlikBiletininYarısıBizden projesi ve Biletix ile Askıda Ne Var iş birliğiyle bu yılın Nisan ayında hayata geçirilen İyiliğe Bilet Bırak projesinden sonra kültüre katılım alanında yeni bir bilet projesi daha ortaya çıktı.

Mobilet, kültürel etkinliklere katılma imkânı bulamayan kişilerin sosyal ve kültürel hayata katılımını artırma amacıyla yeni bir program başlattı: “Biletin Benden”.

Mobilet ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile ortaya çıkan proje, kısıtlı olanaklara sahip bireylere odaklanıyor. Mobilet’ten bir adet bilet alan bireyler, bu proje ile toplumda fırsat eşitliği yaratan; kültürel, eğitimsel ve sosyal gelişimi destekleyen programlar oluşturan sivil toplum kuruluşları aracılığıyla bilet hediye edebilecek.

Biletin Benden projesi kapsamına giren etkinliklerde, üyeler Mobilet’in anlaşmalı olduğu STK’lardan birini seçerek, istedikleri kuruluşa bilet transfer edebileceklerdir. Üyeler tarafından transfer edilmek istenen bilet/ler seçilerek, ilgili STK adına açılan hesaba doğrudan aktarılabilecektir.

Projenin ilk aşamasına dâhil olan sivil toplum kuruluşları arasında Habitat Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı yer alıyor. İlerleyen zamanlarda ise STK portföyünün genişletilmesi hedefleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.