Vitrin’in kazananları belli oldu

25. İstanbul Caz Festivali kapsamında Türkiye’den katılan otuz sanatçı ve topluluğun performanslarını festival seyircisiyle birlikte takip eden 28 Vitrin delegesi, aynı zamanda panel ve seminerlerle Türkiye güncel müzik sahnesini yakından tanıdı. Vitrin, delegelerin SOCAR Türkiye İpek Yolu Turne Destek Ödülü’nün bu yılki kazananlarını belirlemesiyle tamamlandı.

SOCAR Türkiye İpek Yolu Turne Destek Ödülü, bu yıl Islandman ve Coşkun Karademir’e sunuldu. Vitrin kapsamında konser veren müzisyen ve topluluklar arasından Islandman ile Coşkun Karademir Quartet, SOCAR Türkiye İpek Yolu Turne Destek Ödülü ile yurtdışı turnelerinde kullanabilecekleri 2.500’er avro değerinde turne desteğini almaya hak kazandı. Seçilen iki topluluk, bu ödülü, önümüzdeki bir yıl içerisinde yapacakları herhangi bir uluslararası turnede, masraflarını karşılamak için kullanabilecek.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner “İstanbul Caz Festivali’nde geçtiğimiz sene SOCAR Türkiye işbirliği ile başlattığımız Vitrin projesi, Türkiye’de güncel müzik ile uğraşan sanatçıların yurtdışında tanıtılmasını ve geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyor. Proje kapsamında verilen SOCAR Türkiye İpek Yolu Turne Destek Ödülü ile, bu sene bir kez daha iki müzik topluluğunun yurtdışı turnelerinin desteklenmesinden dolayı mutluyuz. Vitrin projesinin ilerleyen süreçte daha fazla sanatçının yurtdışına tanıtılmasında fırsat sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

“SOCAR Türkiye İpek Yolu Turne Destek Ödülü” ile ilgili konuşan SOCAR Türkiye Dış İlişkiler Başkanı Murat LeCompte ise, “Azerbaycan ve Türkiye’nin üzerinde bulunduğu İpek Yolu’nun zengin müzik mirası, asırlardır bizleri ortak duygularda buluşturuyor. SOCAR Türkiye olarak, ülkemizin en saygın müzik organizasyonlarından biri olan İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen “Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması”na sponsor olmaktan, ülkemizin ekonomisine olduğu kadar kültürüne ve müziğine de katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. ‘SOCAR İpek Yolu Turne Destek Ödülü’ ile genç ve yetenekli müzisyenlerinin seslerini uluslararası arenada duyurabilmelerine destek olabilmek de bizim için ayrı bir mutluluk.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.