İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali’nden açık çağrı

Bu yıl ilk kez 23 – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, Türkiye’de sinemanın imajını değiştirmeyi arzulayan bir grup sanatçı tarafından yönetilen, avangard ve deneysel bir film festivali. Festival, kısa metraj deneysel, uzun metraj deneysel ve müzik videolarına bir açık çağrı yapıyor.

Festivalin ana hedefi, eserlerini estetik ve felsefi kaygıları gözeterek üreten sanatçı ve film yapımcılarıyla, verimli bir iletişim ağı ve sergileme alanı oluşmasını sağlamaktır.

Festival, bu ilk yılında, sinema sanatının sunduğu bütün olanaklarla; kurgu, belgesel ve görsel sanatlar arasındaki sınırları aşmayı mümkün kılan her türlü yöntemi tüm çeşitliliğiyle sunmayı amaçlıyor. Çağdaş sinema sanatında bağlam, yapı ve ritimden çekim aşamasına kadar verimli ve sıradışı bağlantılar yaratmak, güncel ilgi alanlarının kültürel etkilerine dikkat çekmek için, verili sinema türlerini belirleyen sınırların boşluklarında gezinen ve bir kalıba sığmayan eserleri görmeyi/sergilemeyi arzuluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.