All’estero & Dr K. Takes the Waters at Riva: Version A sergisi, A plus A gallery’de

All’estero & Dr K. Takes the Waters at Riva: Version A, 1 Eylül – 15 Aralık 2018 tarihleri arasında A plus A gallery’de sergileniyor.

Sergi için, The School for Curatorial Studies Venice’ten 16 küratör, yazar Saim Demircan ile birlikte çalışarak, W.G Sebald’ın “Schwindel. Gefühle” adlı eserini, serginin hikayesi için bir araç olarak okudular.

Schwindel. Gefühle’nin ikinci ve üçüncü bölümünde Sebald, iki edebi figürün -yazarın kendisi (veya kendisinin bir versiyonu) ve Dr. K.- Viyana’dan Venedik’e gerçekleştirdiği ikiz seyahati anlatıyor.

Açık bir metinlerarasılığın kullanımıyla Sebald, gelişmelerin ve apaçık vertigonun gerçekliğini bozmak için metin boyunca gizli mesajlar ve ipuçları seriyor. Yazarın tekrar, ikileme, çözülme gibi anlatım yollarından ilham alınan grup sergisi ‘All’estero & Dr. K. Takes the Waters at Riva: Version A’, bir güvenilmez anlatıcının bakış açısından bir ortak proje. Sanatçıların yeni ve mevcut eserleri, baş dönmesi deneyimini yansıtmak için bir yol olan mimarisiyle A plus A gallery’de yerini alıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.